Panel používateľa

VÝSTAVY, ZÁHRADY A BONSAJVÉ PODUJATIA VO SVETE

Bonsajové záhrady, výstavy bonsajové školy či stretnutia bonsajistov sú veľmi priateľské a plné inšpirácie.

TAKAGI BONSAI MUSEUM Tokio

TAKAGI BONSAI MUSEUM Tokio V samotnom rušnom centre Tokia pri stanici Ičigaja vo štvrti Čijoda-hu by náhodný turista asi ťažko hľadal v 9-poschodovej ultramodernej budove slávne múzeum bonsajov. A predsa, najvyššie poschodia sídla prosperujúcej spoločnosti Meiko vystavujú na obdiv kolekciu bonsajov, ktoré boli prednedávnom klasifikované do zvláštnej kategórie ako súčasť národného pokladu.

Čítajte viac...

5. SVETOVÝ KONGRES WBFF 2005 vo Washingtone

5. SVETOVÝ KONGRES WBFF 2005 vo Washingtone Pod týmto mottom zorganizoval bonsajový svet v spolupráci so zberateľmi starých historických bonsajových misiek a suiseki vrcholné podujatie roku 2005. Piaty svetový kongres WBFF (World Bonsai Friendship Federation) sa konal v hoteli Hilton vo Washingtone, D.C. 28. - 31. mája 2005.

Čítajte viac...

Svetový bonsajový kongres v Španielsku

Svetový bonsajový kongres v Španielsku Mistral Bonsai, jedna z najdôležitejších súťažných výstav Európy, sa konala v španielskom Camarales v apríli tohto roku. Ochrannú ruku nad ňou držalo Jej veličenstvo kráľovná Dona Sofia. Zúčastnili sa jej milovníci bonsajov a suiseki z celého sveta. Hviezdou podujatia bol japonský majster Kunio Kobayashi, známy medzi bonsajistami vďaka svojej dokonalej práci.

Čítajte viac...

Svetový kongers, Mníchov, Nemecko

Mníchov 2001 – očami Bonsai centra Nitra – stretnutia s bonsajovými majstrami, množstvo inšpirácii a nápadov, výborný hotel... To bol 4 .ročník svetovej výstavy bonsajov. Písať o veľkej výstave v malom, to asi ani nejde, tak aspoň niekoľko postrehov:

Čítajte viac...

GOLD MEDAL - 6. Svetový bonsajový kongres Portoriko II.

GOLD MEDAL - 6. Svetový bonsajový kongres Portoriko II. Do Portorika sme prileteli temer tak, ako nás Pánboh stvoril. Mali sme len to, čo sme mali na sebe a fotoaparát v ruke. Kufre boli v nedohľadne niekde mimo amerického kontinentu. Našli sa až po dvoch dňoch a vyzerali, akoby tú dlhú trasu ponad Atlantik prekonali vlastnými silami. Rozbila sa dokonca aj jedna z bonsajových misiek, ktoré sme niesli do súťaže. No možno to bola len malá daň za úspešné prekonanie silných turbulencií, do ktorých sme sa dostali s lietadlom neďaleko bermudského trojuholníka. Takže sme boli naozaj radi, že sme konečne v Portoriku! Vivat Karibik!

Čítajte viac...

GOLD MEDAL - 6th World Bonsai Convention Portoriko I.

GOLD MEDAL - 6th World Bonsai Convention Portoriko I. Ako sme sľúbili, hlásime sa Vám zo 6. Svetového bonsajového kongresu v Portoriku. Leteli sme z Viedne cez Paríž, Atlantu a pristáli sme v San Juan. Teda boli sme radi, že sme pristáli, lebo pri klesaní sme sa dostali do takých turbulencií, že lietadlo padalo a ľudia lietali vysoko nad sedadlami, zavládla riana panika. Ale potom sa to ustabilizovalo a normálne sme pristáli v Pororiku. Teda my sme tam prileteli, ale naša batožina nie. Našla sa kompletne až po 2 dňoch. Toľko cestovateľský bulvár.

Čítajte viac...

Kongres BCI-IBS - Saint Vincent, Taliansko

Kongres BCI-IBS - Saint Vincent, Taliansko Značnému záujmu publika sa tešila aj prednáška Japonky Hideko Metaxas o umení keido. (Podobnosť mena pani Metaxas a známeho drinku nie je vôbec náhodná). Keido vysvetľuje základné estetické a filozofické princípy usporiadania predmetov v tradičnom japonskom výklenku tokonoma a dokonalého prezentovania bonsajov a suiseki na výstavách. Hlavným lídrom školy keido je Japonec Uhaku Sudó. Tento majster je známy aj ako významný tvorca bonsajov v literátskom štýle. Vytvoril centrum učenia keido severne od Tokia. Mali sme to šťastie navštíviť ho pred piatimi rokmi a hlboko nás zasiahla dokonalosť čajovní, záhrad i celého komplexu Chikufu-en, ktorým nás previedol.

Čítajte viac...

Noelanders Trophy 2007, Belgicko

Noelanders Trophy 2007, Belgicko Marc Noelanders prepožičal výstave belgickej asociácie svoje meno ako záruku kvality. Pred pár rokmi bol Marc Noelanders na Slovensku ako hlavný hosť výstavy Bonsai Slovakia 2004 a na svoj pobyt stále v dobrom spomína a slovenským bonsajistom posiela svoje pozdravy. Jeho tvarovania bonsajov nájdete v magazíne Bonsaj a čaj č. 3 a aj na stránke www.bonsai-slovakia.sk .

Čítajte viac...

Kongers EBA, San Maríno

Kongers EBA, San Maríno "Kongres Európskej bonsajovej asociácie bude v roku 2004 v San Maríne," rozhodol výbor EBA pred pár rokmi. Úprimne sme sa tomu potešili, pretože San Maríno nám vždy pripadalo, akoby v ňom pred storočiami zastal čas. Ako rozprávková krajina, ktorá sa znenazdajky prehupla do reality a už sa viac nevedela vrátiť späť.

Čítajte viac...

Summercamp - Harry Tomlinson , Anglicko

Summercamp - Harry Tomlinson , Anglicko V rokoch 2000- 2004 bol RNDr. Vladimír Ondejčík pozývaný na letný bonsajový Summercamp Harry Tomlinsona ako lektor, aby tam predvádzal demonštrácie tvarovania bonsajov a viedol tvorivé dielne. Boli to príjemné a zaujímavé stretnutia, na ktorých zrodilo niekoľko pekných bonsajov.

Čítajte viac...

Keramika - Petra Engelke, Anglicko

Keramika - Petra Engelke, Anglicko Počas účinkovania na Golden October 2004 v Anglicku sme pre vás nafotili i tvorbu významnej európskej keremičky Petry Engelke, manželky Harry Tomlinsona. Petra Engelke vytvára unikátne diela starou japonskou technikou raku a ďalšími podobnými technikami. V jej bonsai miskách rastie veľa unikátnych bonsajov po celom svete.

Čítajte viac...

Greenwood Bonsai Garden, Anglicko

Greenwood Bonsai Garden, Anglicko Golden October = Posledná jesenná akcia v bonsajovom centre Harry Tomlinsona bola vydarená. RNDr. Vladimír bol pozvaný ako hlavný demonštrátor podujatia a vytvaroval tu niekoľko zaujímavých stromov. Jeseň bola veľmi príjemná. Chladné skoré rána - Harry pripravoval i podával raňajky vonku v každom počasí - krásne vyfarbené lístie javorov - zbierka erotických bonsajov - to bola Greenwood Bonsai Garden v roku 2004.

Čítajte viac...

Satsuki festival, Belgicko

Satsuki festival, Belgicko Každoročne v koncom mája rozkvitajú azalky a tak sa v Japonsku i v niektorých európskych krajinách, najmä v Belgicku, Holandsku a Nemecku, konajú špeciálne výstavy zamerané na krásu a rozmanitosť ich kvetov.

Čítajte viac...

Cesta do Japonska - putovanie prvé KOKUFU-TEN

Cesta do Japonska - putovanie prvé KOKUFU-TEN Kto z milovníkov bonsajov netúži navštíviť Japonsko... Je naozaj tak svojrázne, ojedinelé, presvedčivé, burcujúce a inšpirujúce? Krajina klasických japonských záhrad, prastarých bonsajov, čajového obradu, jemných umení, precíznej techniky, zenu, nezlomných samurajov, prítulných gejší, a miliónov bezmenných sporiadaných tmavovlasých ľudí v čiernych oblekoch disciplinovane sa prevážajúcich sem a zase tam slávnymi rýchlovlakmi, vlakmi, vláčikmi, metrami a autobusmi, aby si splnili svoje povinnosti, ako káže tradícia a zmysel pre usporiadanosť.

Čítajte viac...

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie