Panel používateľa

E-news Mlyny - Nitra: BONSAJ A ČAJ 2012

Mlyny Nitra

Mlyny Nitra: Bonsaj a čaj

08. - 11.11.2012 denne 10.00 - 19.00 h

Pestovanie bonsajov je jednou z najkrajších a najušľachtilejších záľub, aké človek môže mať. Medzi stromom a človekom vzniká zvláštny vzťah, symbióza, ktorá mení strom a mení i pestovateľa. Nastoľuje v duši človeka pokoj a rovnováhu. Hoci bonsajistika má svoje korene vo východnej Ázii, dnes je už uznávaným medzinárodným umením s moderným štýlom a novými trendami. Ako sa môžete stať pestovateľmi či dokonca tvorcami bonsajov? Vykročte, urobte prvý krok a vstúpite do čarovného sveta, ktorý sa vám pestovaním stromov v miskách otvorí. Nechajte sa inšpirovať krásou bonsajov a príďte sa pozrieť tvarovanie bonsajov pod vedením medzinárodného lektora bonsajového umenia RNDr. Vladimíra Ondejčíka. Chcete sa poradiť alebo si pod odborným dozorom vytvarovať vlastný stromček? 
 

Galéria Mlyny v spolupráci s z nitrianskym bonsajovým centrom Bonsai Slovakia a Čajovňou dobrých ľudí pre Vás v dňoch 08.-11.11.2012 v čase 10.00 – 18.00 pripravili zaujímavú výstavu bonsajov a čaju, ktorý k bonsajom neodmysliteľne patrí. V Japonsku i v Číne vás dobrým čajom ponúknu v každej bonsajovej záhrade. Na výstave Bonsaje a čaj uvidíte a budete môcť ochutnať mnoho unikátnych čajových rarít. Slávne cisárske čaje, lisované čajové koláče z listov stáročných čajovníkov divoko rastúcich v džungli, biele a zlaté nepálske čaje z Himalájí i ultramoderné čaje, ktoré vyvinuli tímy japonských vedcov tak, aby účinne pomáhali odstraňovať príznaky alergií, starnutia a ďalších civilizačných ochorení. Čaje najvyššej triedy v sebe spájajú staré tradície, liečivé vlastnosti čajovníkov, vedecké poznatky i moderný životný štýl. Vďaka správne zvolenému a pripravenému čaju si môžeme udržať pevné zdravie, štíhlu líniu, dostatok energie a pripraviť príjemné chvíle relaxácie pre seba i svojich najbližších.

 mlyny nitra

mlyny nitra výstava fotografií

Viete, že staré čínske čajové rituály kung-fu-ča, pri ktorých sa čajové lístky v malých kanvičkách zalievajú niekoľkokrát za sebou sú zároveň fyziologicky najsprávnejšou prípravou čaju? Zažite na vlastnej koži, ako sa pripravuje a degustuje dobrý čaj. A ak vás lákajú diaľky, prostredníctvom výstavy fotografií z najslávnejších čajových plantáží a centier sa môžete sa pozrieť do tvárí ľudí, ktorí zasvätili čaju celý svoj život. 

 
Súčasťou výstavy budú napríklad výstavné a predajné kolekcie bonsajov, ukážky tvarovania, nitrianska bonsajová škola pre deti, malá čajová škola, degustácia himalájskych čajov, exkluzívne čajové pralinky a zdravé čokolády z japonského čaju, premietanie fotoreportáží zo slávnych čajových plantáží a bonsajových záhrad a mnohé iné zaujímavosti.
 
Výstavu bonsajov a čaju s pestrým programom odborne garantujú a povedú Alenka a Vladimír Ondejčíkoví z centra Bonsai Slovakia – Čajovňa dobrých ľudí v Nitre. 
 
mlyny nitra - bonsaj a čaj
Témy dní:
8.11.2012 (štv) Deň cisárskych čajov
9.11.2012 (pia) Deň divokých čajovníkov
10.11.2012 (so) Deň čajov, ktoré liečia a pomáhajú
11.11.2012 (ne) Deň s vôňou bylín a čajového korenia
 
Každý deň vás čaká:
11.00  Bonsaje a čaj v rukách detí
13.00  Ukážky tvarovania bonsajov – 1. časť 
15.00  Rozprávania, rituály a poradne
17.00  Čaj o piatej: Čas venovaný čajom
18.00  Ukážky tvarovania bonsajov – 2. časť
 
Program:  
Bonsai Slovakia® - Čajovňa dobrých ľudí, Nitra
Účinkujú: Alena a Vladimír Ondejčíkoví
 
NAJ: 
• Krásne bonsaje staré až 100 rokov
• Vzácne japonské čajové kanvičky a misky 
• Kolekcia bonsajových misiek, ktorých dizajn získal na 6. svetovom bonsajovom kongrese zlatú medailu
• Cisárske puery – unikátne čajové koláče
• Expozícia čajových kanvičiek zo slávneho Yixingu
• Japonský čaj Gyokuro Asahina ocenený ako jeden z najlepších čajov Japonska 
• Kate-benikuki® – vedecký japonský čaj, účinný pomocník proti alergiám

• Novinky z Nepálu: Krištáľový biely čaj a Zlato-čierny himalájsky čaj 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie