Panel používateľa

SHORT VIEW 2005

BONSAI SLOVAKIA – NITRA

Bonsai Slovakia 2005

8. ročník medzinárodnej výstavy
bonsajov, suiseki a čaju
BONSAI SLOVAKIA 2005

Medzinárodná výstava Bonsai Slovakia 2005 sa tento rok konala už po 8. raz.
Štyri jarné dni 21.-24. apríla 2005 patril rozľahlý pavilón M2 nitrianskeho výstaviska Agrokomplex krásnym bonsajom, malebným kameňom, vôni čaju a priateľským stretnutiam milovníkov prírody z viacerých krajín Európy.
Príjemná jarná inšpirácia. Estetická úroveň a kvalita vystavených bonsajov sa z roka na rok viditeľne zvyšuje. Tento rok mohli návštevníci obdivovať 300 krásnych bonsajov a vyše 100 kameňov suiseki od pestovateľov a zberateľov z Poľska, Maďarska, Nemecka, Litvy, Česka a Slovenska.

Bonsai Slovakia 2005 Bonsai Slovakia 2005

Medzinárodná výstava Bonsai Slovakia 2005 už tradične privítala mnoho vzácnych hostí. Bola otvorená za prítomnosti prezidenta Slovenskej republiky pána Ivana Gašparoviča, ktorý patrí k milovníkom bonsajov a suiseki. Pán prezident si prezrel bonsaje veľmi pozorne, veď i sám ich pestuje doma niekoľko.
Výstavu Bonsai Slovakia navštevuje pravidelne už roky a má pre stromy skutočný ľudský i estetický cit. Otvorenia výstavy a rovnako i galavečera so slávnostným udeľovaním cien sa zúčastnil i veľvyslanec Indonézskej republiky Jeho Excelencia pán Bintang Simorangkir s manželkou a so sprievodom.

Bonsai Slovakia 2005 Bonsai Slovakia 2005

Bonsai Slovakia 2005

Novinkou výstavy Bonsai Slovakia 2005 a podľa názorov zahraničných hostí i zrejme svetovou raritou bol Detský deň, ktorého zlatým klincom bolo vystúpenie šikovných detí, pestujúcich bonsaje. Deti svojim kamarátom v hľadisku predviedli a aj porozprávali, ako sa dajú bonsaje vytvarovať a ďalej správne pestovať. Napriek svojmu veku mali deti už niekoľkoročné, temer by sa dalo povedať celoživotné skúsenosti s pestovaním rôznych rastlín a predovšetkým bonsajov. Zdalo sa, že na javisku pred plným hľadiskom a objektívmi fotoaparátov a televíznych kamier nemali žiaden strach a svoje úlohy zvládli na jednotku.

 Bonsai Slovakia 2005 Bonsai Slovakia 2005

Počas celej výstavy priamo vo výstavnom pavilóne sa konal program prednášok, rozprávaní, premietaní a ukážok tvarovania bonsajov majstrami z viacerých krajín. K hlavným tvarovateľom patril hosť z Nemecka Jűrgen Zaar, ktorý je známy svojou precíznou prácou a zrozumiteľným vysvetľovaním bonsajových techník. Práve on nestranne hodnotil i vystavené bonsaje.

Bonsai Slovakia 2005 Bonsai Slovakia 2005 Bonsai Slovakia 2005 Bonsai Slovakia 2005

I milovníci krásnych kameňov si mohli tohto roku prísť na svoje. Willi Benz, prezident Európskej asociácie suiseki, tu vystavoval časť svojej unikátnej kolekcie, ktorú zozbieral na svojich početných cestách po svete a patrí k najväčším a najhodnotnejším zbierkam Európy. Nádherné a veľmi inšpiratívne kamene však pochádzali i z viacerých európskych lokalít a aj zo slovenských riek. Willi Benz o umení suiseki a o tvorbe malých doplnkových rastlín kusamono rozprával i vo svojej prednáške, ktorá skončila autogramiádou jeho monografie Kusamono, bonsaje z tráv a divých bylín, ktorá vyšla ako špeciál nášho magazínu.

Bonsai Slovakia 2005

Bonsai Slovakia 2005 Bonsai Slovakia 2005

Bonsai Slovakia 2005

Bonsai Slovakia 2005Bonsai Slovakia 2005Bonsai Slovakia 2005

© Bonsai Slovakia ®

BONSAI SLOVAKIA - NITRA

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie