Alenka a Vladimír Ondejčíkoví
Alenka a Vladimír Ondejčíkoví pred vyše 20 rokmi (1988) položili základy Bonsai centra Nitra a Čajovne dobrých ľudí, ktoré dodnes vedú.
Majú radi vôňu diaľok, dobrý čaj, hory, krásne stromy, pôvabné kamene, filozofiu starých kultúr i tradície našich predkov.
Zo svojich študijno-obchodných ciest do Ázie si prinášajú mnoho neopakovateľných zážitkov, fotografií i študijného materiálu, z ktorých vychádzajú vo svojich prednáškach, vystúpeniach, početných článkoch i v magazíne Bonsaj a čaj. Pripravujú niekoľko knižiek o čaji, bonsajoch a japonských záhradách a cestách za poznaním.
A samozrejme na každej svojej ceste sa snažia zabezpečiť, aby do Čajovne dobrých ľudí prišli ďalšie nové, veľmi kvalitné čaje.
Ich početné aktivity nájdete i na týchto stránkach. K najvýraznejším patrí organizácia medzinárodnej výstavy bonsajov, suiseki a čaju Bonsai Slovakia, ktorú organizujú od roku 1997 každoročne v jednom z hlavných pavilónov výstaviska Agrokomplex v Nitre.
Obľúbené sú i každoročné Nitrianske čajové dni a Nitrianske bonsajové dni, Nitrianska bonsajová škola...
Na kultúrnych aktivitách sa od malička podieľajú i ich deti. Dcéra Barborka študuje diplomaciu a medzinárodné vzťahy v Prahe a venuje sa najmä čaju a čajovým rituálom. Syn Vladimírštuduje architektúru v Bratislave a na KTH v Štokhole. Má za sebou študijné bonsajové stáže v Belgicku, Taliansku a Holandsku a je lektorom Nitrianskej bonsajovej školy.
RNDr. Vladimír Ondejčík
Vyštudoval matematiku a chémiu na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pracoval ako profesor matematiky na gymnáziu v Nitre a s veľkým záujmom viedol matematickú triedu talentovaných žiakov. Napriek tomu, že túto prácu mal veľmi rád, začal sa profesionálne venovať bonsajistike a čaju. Spolu s manželkou vedie Bonsai centrum Nitra, Čajovňu dobrých ľudí a pracuje aj ako prezident Slovenskej bonsajovej asociácie.
RNDr. Alenka Ondejčíková
Vyštudovala biológiu so špecializáciou na fyziológiu človeka na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Po ukončení štúdia pracovala na Výskumnom ústave živočíšnej výroby v Nitre v laboratóriu mikromanipulácií. No čoskoro svoju pozornosť i výskumnícke sklony, upriamila na štúdium účinkov pôsobenia čaju na zdravie človeka, i na duchovné aspekty harmonického rozvoja osobnosti. Zaoberá sa bonsajistikou i odkazom východných kultúr.
Mgr. Art Richard Rikkon
klavírny virtuóz
Krstný otec knihy
BONSAI SLOVAKIA - Kniha priateľstva
" ... Čaj ako liek ...
... Čaj ako chvíľa pohody ...
... Čaj ako afrodiziakum ...
Čím je hudba pre dušu, tým je čaj pre telo. Tak blízko sú tieto dva svety,
a tak blízko mám i ja ku manželom Ondejčíkovcom. Vnímam ich ako Kolumbov, ktorí pre nás Európanov objavujú kultúru ďalekého Východu, zažitú na vlastnej koži. Vždy sa nechávam uniesť ich rozprávaním zážitkov z ciest v čajovni Camellia, kde rád relaxujem.
Želám tejto knihe aj im
uznanie Darjeelingu,
zdravie Lapacha,
príťažlivosť Salepu,
harmóniu Slnka Himalájí,
silu Maté,
dlhovekosť Pchu-eru,
obľúbenosť Rooibosu."
Richard Rikkon