Panel používateľa

Obsah kurzov

Obsah kurzov Nitrianskej bonsajovej školy

Obsah kurzov Nitrianskej bonsajovej školy

Na víkendových kurzoch Nitrianskej bonsajovej školy sa venujeme technikám tvorby a pestovania bonsajov, histórii a princípom vzniku jednotlivých štýlov japonskej a čínskej školy, správnym technikám strihu a drôtovania stromov, vytvárania mŕtveho dreva, tvorbe krajinných scenérií, bonsajov na kameni... 

Obsah kurzov - Nitrianska bonsajová škola

Dôraz kladieme na estetickú, ale zároveň aj na fyziologickú stránku pestovania jednotlivých drevín a ich správnu prezentáciu na výstavách.

S tým súvisí voľba správnej misky, konečná úprava ucelenej kompozície stromu, súlad a správna orientácia všetkých prvkov prezentácie.

Bonsaj, jeho miska, bonsajový stolík spolu s doplnkovou rastlinou kusamono, so suiseki alebo s figurálnym doplnkom a so závesnou maľbou alebo kaligrafiou majú tvoriť myšlienkovo- obsahovo -estetickú jednotu výpovede.

Vytvarujte si výstavný bonsaj vlastnými rukami pod odborným vedením a pocítite ničím nenahraditeľnú radosť z tvorby v súlade so zákonmi prírody tak, ako to už pred Vami prežili mnohí vzdelanci, básnici a samuraji na Východe, ale i nadšenci bonsajistiky v našich zemepisných šírkach. Vydajte sa s nami za dobrodružstvom poznania a vytvárania krásy.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie